Tor-Mar Szkolenia Zawodowe

Szkolenie z obsługi
koparki lub koparko-ładowarki

Już dzisiaj zapisz się na kurs obsługi sprzętu ciężkiego i zdobądź uprawnienia z Tor-Mar!

Strona główna » Szkolenia budowlane » Operator sprzętu ciężkiego

Kurs na koparki, ładowarki i koparko-ładowarki

Ośrodek Szkolenia Zawodowego
Tor-Mar Bydgoszcz

Prowadzimy kursy na koparki, ładowarki i koparko-ładowarki. Koparka, ładowarka oraz koparko-ładowarka to uniwersalne sprzęty do robót ziemnych i drogowych. Wykorzystuje się je przede wszystkim na budowach, przy naprawach dróg , a także do niwelacji terenów.

Szkolenie - Operator Sprzetu Ciężiego Tor-Mar Bydgoszcz
Operator koparki kołowej jednonaczyniowej
OPerator sprzętu cieżkiego Szkolenie na koparkę gąsieniocową
Operator sprzętu ciężkiego - Kurs operatora ładowarki
TOR-MAR

Szkolenia na operatora maszyn ciężkich do robót ziemnych i drogowych

Koparek jednonaczyniowych kl. III – urządzeń o masie całkowitej do 25 ton

Koparek jednonaczyniowych kl. I – urządzeń bez ograniczenia masy całkowitej urządzenia

Ładowarek jednonaczyniowych kl. III – urządzeń o masie całkowitej do 20 ton

Ładowarek jednonaczyniowych kl. I – urządzeń bez ograniczenia masy całkowitej urządzenia

Koparko-ładowarek kl. III – posiadając te uprawnienia można obsługiwać wszystkie koparko-ładowarki, mini koparki (do 4 ton masy eksploatacyjnej urządzenia) , mini ładowarki (do 8 ton masy eksploatacyjnej urządzenia) i koparkospycharki – MULTI UPRAWNIENIA

Posiadamy własną bazę sprzętową
i plac manewrowy

Do dyspozycji kursantów oddajemy nowoczesny budynek szkoleniowy oraz pełne wyposażenie sprzętowe dostępne na miejscu. Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna kursów z obsługi koparek, koparko-ładowarek prowadzone są w Bydgoszczy, dlatego już podczas zajęć teoretycznych można przeprowadzić pokaz działania mechanizmów czy omówić pracę podzespołów.

Najpopularniejszy kurs na koparko-ładowarki

Uprawnienia w zasięgu ręki – wybierz szkolenie na operatora koparki, ładowarki lub koparko-ładowarki w Tor-Mar Bydgoszcz!

Jeśli jeszcze nie posiadasz uprawnień do obsługi tego rodzaju narzędzi, sugerujemy zacząć od szkoleń na niższą klasę urządzenia, by następnie przejść do realizacji szkoleń z obsługi sprzętu wyższej klasy. Kursy z obsługi koparek i koparko-ładowarek realizowane przez Tor-Mar Bydgoszcz cieszą się dużym zainteresowaniem dzięki dużemu zapotrzebowaniu na pracowników posiadających książeczkę operatora maszyn roboczych. Według obowiązującego prawa uprawnienia są nadawane na całe życie i nie trzeba ich odnawiać.

Teoretyczna i praktyczna nauka zawodu operatora sprzętu ciężkiego

Szkolimy na sprzęcie firm takich jak Volvo, JCB oraz Caterpillar.

Program szkolenia realizowany jest w formie teoretycznej i praktycznej. Zajęcia teoretyczne obejmują BHP, budowę urządzeń, sposób działania układów elektrycznych, hydraulicznych czy mechanicznych, czynności operatora, użytkowanie eksploatacyjne oraz czytanie instrukcji. Podczas praktyki kursant odbywa instruktaż przy sprzęcie oraz samodzielnie pracuje i szlifuje umiejętności z urządzeniem.

Do zajęć teoretycznych wykorzystujemy przekroje elementów i urządzeń w koparce, ładowarce czy koparko-ładowarce, tak aby kurs na operatora sprzętu ciężkiego był dla uczestników jak najciekawszy i jak najbardziej obrazowy. Każdy z kursantów wyposażony zostaje w niezbędne materiały dydaktyczne. Zajęcia praktyczne realizowane są na urządzeniach marek: Volvo, JCB, Caterpillar. Dysponujemy własnym sprzętem szkoleniowym dostępnym od pierwszego dnia kursu.

Zdobądź atrakcyjne na rynku pracy uprawnienia operatora

Dowiedz się więcej na temat kursów realizowanych przez nasz Ośrodek we współpracy z Instytutem Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego! Obecnie prowadzimy szkolenia na operatorów koparek, ładowarek i koparko-ładowarek w Bydgoszczy, szkolimy też osoby zamieszkałe w Chojnicach, Tucholi i Świeciu.

Kto może wziąć udział w kursie na koparko-ładowarkę?

Kurs koparko-ładowarki jest przeznaczony dla osób, które spełniają konkretne wymagania. To:

  • ukończone 18 lat,
  • wykształcenie co najmniej podstawowe.

Wspomniane informacje należy potwierdzić na wniosku składanym podczas zapisów na kurs. Uczestnicy szkolenia muszą spełniać wszystkie wymienione warunki jednocześnie.

Zakres wiedzy na szkoleniach na koparki

Szkolenia na koparki, ładowarki, koparko-ładowarki składają się z części teoretycznej i praktycznej. W trakcie takich kursów porusza się następujące zakresy wiedzy:

  • BHP ogólne,
  • budowa i obsługa koparko-ładowarek,
  • elementy systemów hydrauliki w koparko-ładowarkach,
  • dokumentacja techniczna koparko-ładowarki,
  • silniki stosowane w urządzeniach,
  • użytkowanie maszyn roboczych,
  • technologia robót wykonywanych z wykorzystaniem koparko-ładowarek.

Zapewniamy dostęp do wszystkich pomocy dydaktycznych. Nasi kursanci mogą korzystać również z indywidualnych praktyk na sprzęcie. Obsługa koparek jest bowiem sprawdzana na egzaminie przed Łukasiewicz Warszawski Instytut Technologiczny WIT (dawniej IMBIGS- Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego).

Ile trwa szkolenie na koparko-ładowarkę?

Kurs na koparki trwa 84  godziny. W tym czasie realizowane są wszystkie zagadnienia teoretyczne i przeprowadzane zajęcia praktyczne.

Dbamy o to, by wiedza przekazywana podczas szkoleń na ładowarki była przedstawiona w sposób przejrzysty. Udostępniamy naszym kursantom wszystkie niezbędne pomoce, pozwalające na łatwiejsze zrozumienie sposobu działania urządzeń wykorzystywanych na placach budowy. Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania.