Tor-Mar Szkolenia Zawodowe

Kurs na podesty, podnośniki
(wzwyżki, wózki nożycowe, kosze)

Kurs obsługi podestów ruchomych to tylko 35h zajęć.
Już dzisiaj zapisz się na szkolenie i zdobądź uprawnienia operatora

Szkolenia na podnośniki

Ośrodek Szkolenia Zawodowego
Tor-Mar Bydgoszcz

Szkolenia na podnośniki czyli kursy z zakresu obsługi podestów ruchomych potocznie nazywanych wzwyżkami, podestami, wózkami nożycowymi a także koszami. Kurs z podestu nożycowego, teleskopowego lub samojezdnego to u nas 35 godzin zajęć. Często spotykane urządzenie do wszelakich prac na wysokości przygotowane tak, aby zabrać do kosza pracowników lub operatora a także narzędzia. Uprawnienia operatora podestu potrzebne są m.in. przy montażu kabli na wysokości, przycince drzew, rozwieszaniu reklam czy montowaniu klimatyzacji na dachach budynków, a także myciu okien. Przyda się podczas poszukiwania pracy w szerokim zakresie. Zajęcia prowadzone są w formie teorii i praktyki z ćwiczeniami na podnośniku.

Kurs obsługi podestów nożycowych Tor-Mar
Tor-Mar szkolenia na podnosniki teleskopowe
Szkolenia na podnosniki podczepiane Tor-Mar
Kurs obsługi podnośników na samochodzie Tor-Mar

Szkolenia na wszystkie podnośniki

Kurs na podesty nożycowe, wzwyżki teleskopowe i samochodowe a także podnośniki podczepiane

Obecnie robiąc kurs na podesty otrzymujemy szeroki zakres uprawnień. Przede wszystkim możemy obsługiwać aż cztery rodzaje wzwyżek: podesty nożycowe podnoszone tylko w pionie a także podesty teleskopowe z wysuwanym teleskopem, gdzie zakres pracy jest dużo szerszy. Ponadto podesty na samochodzie czy podesty podczepiane do samochodu. Podczas jednego egzaminu UDT otrzymuje się uprawnienia na wszystkie podesty.

Dożywotnie uprawnienia operatora podnośnika

Przedłużane co 5 lat oświadczeniem do UDT

Uprawnienia nadaje się na całe życie. Jednak po 5 latach od dnia egzaminu należy złożyć oświadczenie do UDT o przedłużenie otrzymanych uprawnień, które wg Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i  Technologii z dnia 21 maja 2019 następuje nieodpłatnie.

Kurs na podesty zakończony egzaminem państwowym

Wszyscy nasi kursanci zdają egzamin przed UDT bez problemu

Kurs na podnośniki jest przygotowany w taki sposób, aby po jego odbyciu bez problemu zdać egzamin przed państwową komisją Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Egzamin składa się z dwóch części. Pierwszej pisemnej, jest to 15 pytań – przykładowe pytania z omawia się podczas szkolenia. Drugiej, praktycznej części egzaminu. podczas, której egzaminowany demonstruje pracę podnośnikiem. Czynność ta ćwiczona jest oczywiście na zajęciach szkoleniowych.

Nie zapominajcie o naszej dodatkowej usłudze mentora, który jest do dyspozycji kursanta przez cały czas trwania szkolenia.

Dodatkowo nasze podesty czekają codziennie na placu, na operatorów, którzy chcą doszlifować obsługę podnośnika.