Strona główna » Czy ukończenie kursu na koparki umożliwia rozpoczęcie pracy za granicą?

Praca jako operator koparki jest odpowiedzialna i wymaga odpowiednich predyspozycji. Jednocześnie jest to zawód, w którym występuje bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników. Jest tak zarówno w kraju, jak i za granicą. Operator koparki potrzebny jest na praktycznie każdym placu budowy, w górnictwie czy w składach materiałów sypkich.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby dostać pracę za granicą?

Aby dostać pracę jako operator koparki za granicą, trzeba spełnić podobne wymagania, jakie należy spełniać w firmach na terenie Polski. Najważniejsze jest ukończenie kursu na operatora koparki. Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. Zakończony jest egzaminem. Po zdaniu egzaminu otrzymuje się książeczkę operatora maszyn roboczych uprawniającą do wykonywania pracy operatora koparki. Uprawnienia, zgodnie z obecnie obowiązującym prawem są nadawane na całe życie i nie ma konieczności odnawiania ich. Zapraszamy na kurs na koparki w Bydgoszczy. Zajęcia przygotowujemy w taki sposób, by treści były przedstawiane w przystępny sposób.

Kolejnym wymogiem, który trzeba spełnić, aby móc rozpocząć pracę za granicą, jest znajomość języka danego kraju w stopniu komunikatywnym. W niektórych firmach może być to również język angielski.

Oczywiście kraje mogą mieć różne dodatkowe wymagania w związku z ich wewnętrznymi przepisami.

Co oferują firmy poza granicami kraju?

Praca jako operator koparki wiąże się z atrakcyjnymi zarobkami ze względu na duże zapotrzebowanie na pracowników. Poza granicami kraju dochody mogą być znacznie wyższe niż w Polsce. Wysokość zarobków w innych krajach podobnie jak w Polsce różni się w zależności od stażu pracy i posiadanych umiejętności. Istnieją kursy na różne rodzaje koparek i w związku z tym, po kursie na urządzenie niższej klasy nie można dostać pracy jako operator trudniejszych w obsłudze rodzajów koparek.

Są firmy, które na terenie Polski szukają pracowników do pracy za granicą. Dzięki temu zyskuje się wsparcie polskich koordynatorów, pomoc w dopełnieniu formalności związanych z wyjazdem, czy zwrot kosztu przejazdu do innego kraju. Wiele firm oferuje również zakwaterowanie.