Strona główna » Kurs na koparko-ładowarki

Co zrobić aby z powodzeniem ukończyć kurs na koparko-ładowarki ?

Ster na dobrą pracę – kurs na koparko-ładowarki

Jeszcze parę lat temu nie znano maszyn budowlanych. Wszystkie prace wykonywał człowiek. Budowa bez maszyn była nie tylko wolniejsza, ale także droższa. Dlatego inwestorzy nie wyobrażają sobie pracy bez odpowiedniego sprzętu i ludzi go obsługujących.

Budowlanka skupia wielu specjalistów. Jednym z nich jest operator koparko-ładowarki. To osoba wyspecjalizowana do obsługi konkretnej maszyny. Jego pomoc w trakcie robót budowlanych jest bardzo ceniona, a co za tym idzie solidnie wynagradzana. Jeżeli poszukujesz pracy, w której zarobisz dobre pieniądze, czytaj dalej.

Poznaj bliżej operatora koparko-ładowarki

Koparko-ładowarki prawdopodobnie zacząłeś zauważać w wieku przedszkolnym. To wiek, w którym chłopcy interesują się podobnymi sprzętami. Dlatego podejrzewamy, że szczegółowy opis tej maszyny nie będzie konieczny.

Czym zajmuje się operator koparko-ładowarki? Ma trzy zadania: kieruje, operuje i dba. Koparko-ładowarka to ‘samochód’ dużego kalibru. Operator jest kierowcą, który odpowiada za każdy ruch maszyny, ale także za jej wygląd. Rzecz jasna kierowanie koparko-ładowarką niewiele ma wspólnego z prowadzeniem auta osobowego. To maszyna, którą pracujesz w ziemi: kopiesz, wywozisz nadmiar ziemi, ładujesz ziemię na przyczepę lub wyrównujesz teren. A teraz wyobraź sobie, że te wszystkie prace kiedyś robił człowiek. Czy już rozumiesz, dlaczego ten zawód jest tak ceniony w środowisku budowlanym?

Zostań operatorem koparko-ładowarki

Za kółkiem koparko-ładowarki może usiąść tylko osoba, która przejdzie odpowiedni kurs na koparko-ładowarki. Zainteresowanych tym tematem wciąż przybywa. Czy operatorem koparko-ładowarki może być każdy? Nie. Na kurs mogą zapisać się osoby pełnoletnie, z dobrym stanem zdrowia. By rozpocząć szkolenie, należy wykazać się badaniami lekarskimi, które uprawniają do uczestnictwa w kursie.

O kursie słów kilka

By przejść kurs operatora zarezerwuj w swym kalendarzu 134 godziny. Większość tego czasu spędzisz na placu manewrowym, gdzie nauczysz się operować maszyną. Część praktyczna to 82 godziny, reszta to teoria. Podobnie będzie wyglądał egzamin końcowy, po którym uzyskasz upragnione uprawnienia. Co jeszcze dzieli Cię od rozpoczęcia dobrze płatnej pracy operatora koparko-ładowarki? Należy wybrać organizatora kursu. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego ośrodka szkoleniowego to najtrudniejsze zadanie. Osoby początkujące nie zawsze wiedzą na co zwrócić uwagę. Dlatego spieszymy z dobrymi radami.

Kurs operatora koparko-ładowarki w TOR-MAR

TOR-MAR to Ośrodek szkolenia prowadzony z pasją. Znajdziesz u nas doświadczoną kadrę, która w przystępny sposób przekaże Ci wiedzę niezbędną, by rozpocząć pracę operatora koparko-ładowarki. Podczas kursu zdobędziesz informacje teoretyczne i nauczysz się operować koparko-ładowarką. W gotowości czekają maszyny ustawione na przestronnym placu manewrowym. Twoją edukacją zajmą się praktycy – ludzie, którzy znają te maszyny jak własną kieszeń. Otrzymasz dobre przygotowanie do egzaminu. Nasi instruktorzy dbają o kilka rzeczy:

– MERYTORYKA – zyskasz przygotowanie techniczne do egzaminu na operatora koparko-ładowarki,

– PRAKTYKA – zrozumiesz i nauczysz się obsługiwać maszynę,

– KOMFORT UCZESTNIKÓW – zgłosimy Cię do państwowego egzaminu, gdy będziesz na to gotowy.

A teraz niespodzianka. Tak naprawdę po ukończeniu tego kursu staniesz się operatorem więcej niż jednej maszyny. Posiadając uprawnienia operatora koparko-ładowarki klasy III, możesz obsługiwać wszystkie maszyny tego typu: mini koparki (do 4t masy eksploatacyjnej urządzenia), mini ładowarki (do 8t masy eksploatacyjnej urządzenia) i koparkospycharki. Kończysz jeden kurs, a zyskujesz MULTIUPRAWNIENIA. Z takimi umiejętnościami dostaniesz pracę nie tylko na budowie. Chętnie przyjmą Cię w firmie ogrodniczej, kopalni lub betoniarni. Lepiej chyba nie można!

Przekonaliśmy Cię? Zapraszamy do kontaktu!

Kinga Umlauf-Kamyszek